Opiekun Bitcoin’a BitGo przyjmuje Mechanizm Dowód Rezerwy Łańcuchowej
Tokenized Bitcoin na Ethereum rośnie
Rachunki zawiniętych bitcoinów dla większości bitcoinów tokenizowanych do użytku na Ethereum
Bitcoin News Today – zawinięty Bitcoin (wBTC) jest teraz bezpieczniejszy z Chainlink wyroczniami sprawdzającymi portfele kontrolne co 10 minut. BitGo – zapakowany Bitcoin Future custodian – przyjął mechanizm Proof of Reserve Chainlink w celu zwiększenia możliwości kontroli i przejrzystości tokenizowanego zasobu protokołów DeFi.

BitGo przyjmuje mechanizm „Proof of Reserve Mechanism“ w celu ominięcia ręcznych procesów pozahandlowych.
Funkcjonalność ta jest już dostępna w sieci testowej i pozwoliłaby DAppom bazującym na Ethereum w pełni zautomatyzować obciążenie związane z audytem owiniętego Bitcoina. To posunięcie przychodzi, ponieważ ilość wBTC na Ethereum osiąga wartość 1 miliarda dolarów, co stanowi ponad 92,500 BTC. Mechanizm ten obala potrzebę polegania na manualnych procesach poza łańcuchem, takich jak raporty z audytu.

Usprawnia on ten proces w sposób odporny na cenzurę i pozbawiony zaufania, co daje większe bezpieczeństwo i wiarygodność tokenizowanej wersji Bitcoina. BitGo ogłosił współpracę z Chainlink 1 października. Firma stwierdziła, że oznacza to, że aplikacje DeFi mogą teraz otrzymać ostateczny dowód na to, że w pełni wspierana kolateralizacja zawiniętego Bitcoina jest w pełni zabezpieczona.

Bitcoin (BTC) Cena dziś – BTC / USD

Umowa Proof of Reserve miałaby dostęp do zdecentralizowanej wyroczni Chainlink, która co dziesięć minut wypytuje o salda portfeli BitGo dla zapakowanych Bitcoinów, a 10 minut to średni czas pomiędzy blokami Bitcoinów. Jeśli jakaś zmiana zostanie zauważona od ustawionego progu, wyrocznia będzie naciskać aktualizację na łańcuchu, aby odnieść się do nowego salda. Węzły łączące łańcuchy będą śledzić kontrakt poza łańcuchem i aktualizować go na łańcuchu tylko wtedy, gdy zdarzenia zmienią bilans jak wypalanie lub bicie owiniętego Bitcoina.

Konta zawiniętych Bitcoinów dla większości zwiniętych Bitcoinów do użytku na Ethereum.
Nowy mechanizm chroniłby również fundusze użytkowników, ponieważ rynek pieniężny może sprawdzić zabezpieczenie wBTC przed wykonaniem akcji kredytowej lub pożyczkowej. Fragment komunikatu stwierdza:

„Ta cecha może być szczególnie korzystna dla aplikacji zdecentralizowanych, które wykorzystują wBTC jako zabezpieczenie dla innych aktywów cyfrowych“.

Sergiej Nazarov – współzałożyciel protokołu Chainlink – powiedział również:

„Myślę, że koncepcja „Dowód Rezerwy“ w zasadzie polega na udowodnieniu, że aktywa bazowe znajdują się gdzieś w określonym stanie. I ten dowód ma fundamentalne znaczenie dla funkcjonowania systemów finansowych“.

W swojej ojczystej formie Bitcoin nie działa dobrze z DeFi, który jest w dużej mierze oparty na Ethereum. Tokenizing Bitcoin w postaci ERC20, lub owijanie go, stał się bardzo popularny w tym roku, jak możliwości uprawy plonów pojawiły się prawie codziennie.

Dane z btconethereum.com pokazują, że obecnie istnieje 12.300 Bitcoin, o wartości około 1,33 miliarda dolarów, tokenizowany do użytku na Ethereum. Wartość ta wzrosła o ponad 970 procent w ciągu ostatnich trzech miesięcy i owinięty Bitcoin stanowi 76 procent tej wartości.